Plavecké příměstské tábory

Plavecké příměstské tábory

 Léto 2024

Na letní prázdniny 2024 je pro vaše děti od 3 do 13 let připravena nabídka tří turnusů plaveckých příměstských táborů.

Starším dětem od 10 do 16 let nabízíme dva Expediční cyklo tábory v Třeboni se sportovním programem.

 

 Vážení rodiče,

     Na léto 2024 jsou pro Vaše děti připraveny letní plavecké příměstské tábory s bohatým a pestrým programem. Naše plavecké tábory jsou určeny pro aktivní děti ve věku od 3 let a jejich program je sestaven tak, aby krom pohybových aktivit rozvíjel u dětí i jemnou motoriku a fantazii. Vybírat si tak můžete z doplňkových kombinací plavání s keramikou nebo výtvarkou v anglickém jazyce. Vždy je denní program zpestřen sportovní činností jak v tělocvičně, tak na hřišti s umělým povrchem a každý turnus zahrnuje představení dětského divadélka. V areálu je také k dispozici 5m trampolína, dětské pískoviště a letní zoo koutek s morčaty a králíky.

Do programu jsou rovněž zařazeny Expediční plavecké cyklo tábory v Třeboni, které jsou určeny velkým dětem ve věku 10-16 let. Frekventanti těchto táborů podniknou mimo jiné expediční sjezd Lužnice a výjezdy na kole v okolí Třeboně. I další program je přizpůsoben tak, aby byl pro velké děti zajímavý. Program tábora klade důraz na zapojení mládeže do funkčního kolektivu se sportovním programem v krásném prostředí Jihočeských rybníků.  Bližší info naleznete v popisu  turnusů.

 

Příměstské tábory se pořádají v plaveckém klubu Puleček v Praze 4 – Kunraticích. 

Děti u nás budou aktivně trávit čas sportováním a výtvarnou činností pod vedením zkušených instruktorů.

 

 

 

 

Termíny táborů :                              

I. turnus : Plavecký příměstský tábor s keramikou.  8.7.-12.7. (věk 3-13) + divadélko. 

I. turnus : EXPEDIČNÍ plavecký cyklo tábor „Třeboň“.  8.7.-12.7. (věk 10-16)                                   

II. turnus : Plavecký příměstský tábor s keramikou. 15.7.-19.7. (věk 3-13) + divadélko. 

II. turnus : EXPEDIČNÍ plavecký cyklo tábor „Třeboň“. 15.7.-19.7. (věk 10-16)     

III. turnus : Plavecký příměstský tábor s angličtinou a výtvarkou. 22.7.-26.7. (věk 3-13) + divadélko.

 

Zaměření příměstských táborů:

 •    Nosným programem všech příměstských táborů je plavání a dovádění v bazénu pod dozorem lektorů. Děti si nejen zadovádí, ale také se zlepší v plavání a potápění. 
 •   Snažíme se, aby každý táborník, ať malý či velký, měl pestrý a bohatý celodenní program, který bude rozvíjet nejen jeho sportovní dovednosti, ale i jemnou motoriku a představivost při výtvarné činnosti, fantazii při hrách a zároveň poskytl dítku i dostatečný edukativní vjem, který jej nenásilně přivede k rozvíjení nových schopností a dovedností.
 • Děti jsou rozděleny do skupin podle věku a schopností. Každá tato skupina se v rámci dne dvakrát vystřídá na každém hodinovém zájmovém bloku. Tedy dvakrát v bazénu, dvakrát na sportovním programu na hřišti či tělocvičně a dvakrát na výtvarné činnosti. Zbývající doba je vyplněna svačinami, obědem a poledním klidem.
 •    Plavecký tábor s keramikou obsahuje zájmový blok keramické dílny, kde si děti pod odborným vedením keramičky vymodelují své výrobky. Jedná se o celotýdenní výtvarný projekt.  Výrobky dětí budou následně vypáleny a budou k vyzvednutí na začátku září v Pulečku.
 •   Plavecký tábor s angličtinou a výtvarkou  je rozšířen o herní blok v anglickém jazyce. Děti si zde pod vedením lektorky vytvoří každý den různé drobné výrobky zaměřené na zručnost a fantazii. Protože herní i výtvarný blok je veden v angličtině, děti si nenásilnou formou procvičí jazykové znalosti. Součástí těchto táborových programů je zábavné divadelní vystoupení dětského divadélka, které se uskuteční po středečním obědě v tělocvičně Pulečka. 

 

I. a II. turnus EXPEDIČNÍCH plaveckých cyklo táborů pro velké děti věku 10 – 16 let. „Třeboň“

 • Expediční plavecký cyklo tábor je určen pro velké děti ve věku 10-16 let. Pořádá se v prostorách  sport centra Doubí u Tŕeboně. Odtud budou děti vyjíždět za denním programem se sportovním a turistickým zaměřením. Sport centrum Doubí je uzavřený sportovní areál přiléhající k Opatovickému rybníku s tělocvičnou a hřišti, sruby na ubytování a centrální budovou s jídelnou.
 • Denní program Expedičního cyklo tábora „Třeboň“ 
 • Pondělí: Sraz v Pulečku ráno od 8.00 do 8.30 hod. Dopoledne odjezd vlakem do sportcentra Doubí u Třeboně. Ubytování ve srubech. Odjíždí se společně z Pulečka. Kola a cyklovýbavu s sebou. Transport kol na hl.nádraží i zpět je zajištěn.  V poledne příjezd do Třeboně, oběd a ubytování. Odpoledne koupání v Opatovickém rybníku, seznámení se s okolím, krátký cyklovýlet a večerní program v Tŕeboni.
 • Úterý: Dopoledne výuka jízdy na kánoích na Opatovickém rybníku. Po obědě výjezd na cyklotrasu rybníka Svět, koupání, hry po trase. Večer návštěva Třeboně.
  Středa: Ráno odjezd na kolech na celodenní výlet do Suchdola nad Lužnicí. Kola necháme zamčená v půjčovně lodí a na kánoích se splavíme po Lužnici na rozvodí Staré a Nové řeky. Odtamtud nás půjčovna mikrobusem přepraví zpět do Suchdola n. Lužnicí odkud se vrátíme opět kolmo do Třeboně. Splutí je nenáročné, koryto řeky nehluboké. Jez se přenáší. 

  Čtvrtek: Celodenní cyklo-výlet. Cesta je po rovině, tedy dobře zvládnutelná. Jede se hlubokými lesy, po hrázích rybníků přes Starou Hlínu a brody Staré řeky do Lužnice a zpět do Třeboně. Četné zastávky na zajímavých lokalitách. Oběd po cestě v Ponorce. Večerní program v Třeboni. 
  Pátek: Hry a soutěže v Doubí, po obědě přesun na kolech do Třeboně, odjezd vlakem do Prahy. Příjezd do Pulečku v 15.30 – 16.00 hod.

            Každý turnus (mimo Expedičních táborů) podnikne středeční dopolední výlet s jídlem a pitím. Děti bude nutné z domova vybavit čepicí a vhodnou lahví na vodu.

               Denní program příměstských plaveckých táborů :

8.00 -8.30 hod. nástup na program.

16.30 – 17.00 hod. vyzvednutí dětí.

 – Plavecký výcvik.

– Dovádění v bazénu pod dozorem lektorů.
– Keramická  dílna včetně materiálu / Hry a výtvarka v anglickém jazyce.         

– Středeční polodenní výlet. Po obědě vystoupení dětského divadélka.

– 2x Svačina
– 1x Oběd
– Pitný režim 

Stravu zajišťuje : Zdravá jídelna Toulcův dvůr.

Expediční cyklo tábor Třeboň pro velké děti – cena obsahuje:

– Sportovní a ochranné pomůcky.
– Dopravu v rámci sportovních aktivit, autobus, vlak. Z Pulečku do Pulečku.

– Ubytování a strava ve sportcentru Doubí u Třeboně. Snídaně formou švédského stolu, oběd a večeře výběr ze dvou jídel. Středeční výlet na Lužnici: oběd balíček. Čtvrteční celodenní cyklovýlet: oběd restaurace Ponorka-Lužnice.

Každý den:
– 2x Svačina

– 1x Oběd

– 1x Večeře

– Pitný režim

Expediční cyklo tábor Třeboň pro velké děti  – cena neobsahuje:

Osobní a úrazové pojištění dítka – nutno připojistit.

Kapesné – doporučujeme cca 200,- Kč.

  Na pětidenní expediční výbavu „Třeboň“ je nutné dítko vybavit batohem, cyklo helmou a oblečením na kolo, dítě musí mít brýle na kolo, vhodnou pokrývku hlavy a vhodnou obuv s láhví na pití s možností umístění na kolo. Dále jsou nutné: Plavky, ručník, spodní prádlo a ponožky, tepláková souprava na večer. 2x tričko, krátké kalhoty, repelent, opalovací krém, mýdlo, kartáček na zuby s pastou a baťůžek do kterého se to všechno vejde. S věcmi opatrně, protože si to děti budou muset vézt na zádech… 

  Ložní prádlo je součástí ubytování. Stravu zajišťuje sportcentrum Doubí. Snídaně formou švédského stolu, oběd a večeře – výběr ze dvou jídel. Pitný režim a svačiny zajištěny.

 • Cena letních plaveckých příměstských táborů  :

 • 5 dní (I. a II. turnus Plavání a keramika + divadélko):   4500,-Kč  Sourozenecká sleva 5% z ceny tábora pro sourozence.

 • 5 dní (I. a II. turnus Expediční plavecký cyklo tábor „Třeboň“:  5000,-Kč  Sourozenecká sleva 5% z ceny tábora pro sourozence.

 • 5 dní (III. turnus Výtvarka s AJ + divadélko): 4500,-Kč  Sourozenecká sleva 5% z ceny  tábora pro sourozence.

 • Storno podmínky : zrušení tábora do  1.5.  – vrací se celá částka.

 • Storno podmínky : zrušení tábora od  2.5.  –  1.6. – vrací se 50% částky.
 • Storno podmínky : od 1.6. nenastoupení či zrušení účasti v turnusu – vrací se pouze stravné 22%.
 • Na příměstský tábor nemohou nastoupit děti s virovým onemocněním kůže (bradavice, moluska), nebo vší dětskou. Zde je nutné dětem kontrolovat vlasy. Zejména, když nastupují z jednoho tábora na druhý. Děkujeme za pochopení.
 • Zařazení dítětě do vybraného turnusu je realizováno po úhradě zálohové faktury v ceně programu, nebo její části ve výši 50% do doby 14 dnů od jejího vystavení. Doplatek musí být realizován do 1.5.23. Potom rezervace zaniká.
 • V případě fakturace na Benefit, případně firmu, uveďte tyto skutečnosti do přihlášky na tábor, nebo mailu. Děkujeme za pochopení.

 Tlačítko online přihláška

Těšíme se na vás